Piektdien, 10.martā, Datu valsts inspekcijas direktore Jekaterina Macuka piedalījās konferencē “Digitālais briedums un kibernoturība Latvijas ilgtspējai”.
Konferencē īpaša uzmanība tika pievērsta kiberdrošības politikas veidošanai un ieviešanas aspektiem, īpaši uzsverot nepieciešamās infrastruktūras un tehnoloģiju pieejamību un ietekmi, kā arī digitālā brieduma un kiberaizsardzības svarīgo ietekmi uz saimniecisko organizāciju attīstību, noturību pret ārējiem faktoriem un zināšanu un kompetenču aizsardzību. Konferences ietvaros tika diskutēts arī par digitālās vides dalībnieku atbildību un kompetenci drošā digitālās vides lietošanā un savu datu aizsardzībā.
Datu valsts inspekcijas direktore Jekaterina Macuka diskusijā uzsvēra: “Digitalizācija ietekmē katra cilvēka dzīvi. Savus datus mēs arvien vairāk nododam tiešsaistē privātām kompānijām un valsts iestādēm. Ja reālajā dzīvē mēs izmantojam dažādus līdzekļus, lai pasargātu savu ķermeni un mantu, līdzīgi arī digitālajā vidē - mums ir jārūpējas par savu drošību, sargājot savus datus. Dati - tā ir vērtība ne tikai pašam cilvēkam, bet arī katrai kompānijai un valsts iestādei. Tajā brīdī, kad dati tiek iegūti no cilvēka, organizācija kļūst atbildīga par tiem un atbildīga par savu rīcību ar datiem. Tāpēc tai ir jārūpējas arī par kiberdrošības pasākumiem. Katrs komersants un valsts iestāde, atbildīgi apstrādājot cilvēku datus, paaugstina uzticēšanos sniegtajiem pakalpojumiem un veicina savas reputācijas attīstību. Tāpēc datu aizsardzības un kiberdrošības principiem atbilstoša personas datu apstrāde ir ieguvums gan komersantiem, gan valsts iestādēm.”
Konferenci rīkoja biedrība “Latvijas Formula 2050” sadarbībā ar Latvijas Universitāti, VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs”, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, AS “Latvijas valsts meži”, AS “SEB banka”, SIA “Latvijas Mobilais Telefons”.